Září 2011

Moje zbírka..pohledů koní

23. září 2011 v 16:48 | CuPy
Koňaři když už jsou koňaři mají minimální polovinu pokoje co se jim tam vejde obsetou koňmi. Povlečení,plakáty,figurky,modely,plyšáci..Já kromě modelů jsem začala zbírat i pohledy. Napadlo mě to když jsem četla knížku Zuzka a poníci - vysněný poník jelikož koník na obálce mi připomínal andaluského hřebce schleich :DD. Další díly sem už nečetla (nuda). Tam ta Zuzka zbírala pohledy ^^. Řekla jsme si ''proč ne'' vždyť v papírnictví u nás za rohem je prodávají :). Zbírám už asi rom a mám jich přez 100 :D. Jeden stojí 3 kč někdy i za 4. Některé jsou i z časopisu K&H.Zatím jsem žádný neposlala xD.

Tadyyy !

22. září 2011 v 21:12 | CuPy |  Novinky
Po důkladném profackování a o půlnoci odříkané násobilce jsem zapnula..blog ! Ach jak úžasné..myslím že mám zas pár nápadu :) chtěla jsem regenerovat svůj mozek v části nápady,blbosti,IQ v bodu mrazu. Proto se omlouvám že jsem neobíhala tak jak bych měla. Stahuju si zásoby anime na horší časy a chystám něco přednastavit sem na blog protože mámá mi pořád vyhrožuje..vypnu ti internet !! Kdo to má platit ?! A myslím že to myslí vážně. Dneska na mě vyjela za neumytý nádobí...pak kdo je tady čuně když háže slupky od banánu do dřezu že..-_-. No nic..zejtra jdeme s devítkou na chemický jarmark..takže se neučíííme. Hihi ^^.
Koně mají flákot..obrůstají špekama sou líni jak neandrtálci a jen kosej trávu a vyhlodávaj všecko co jim příjde pod nos. Ale nebojte..objednala jsem Chucka Norisse...za týden už budou výsledky zvýšení pracovní morálky..nezapomeňme na liposuxe a bandážování žaludků..ale to radši objednávat nebudu. Moji milování koničci si takový osud nazaslouží :3. Objednám trenažéry a bude ^^.

Spřátelení

9. září 2011 v 19:03 | CuPy |  Novinky
Chceš spřátelit ? ^_^
Napiš do komentů tvojí přezdívku a blog :)


Espiner

8. září 2011 v 17:53 | CuPy |  Moji Schleich koně
RM Espiner
Pohlaví - Hřebec
Plemeno - Teenesseský mimochodník
Věk - 16 let
Výrobce - Schleich
Rok - 2007
Zaměření - Výstavy/soutěže na mimochodníky a westerm
Jak se ke mě dostal - narozky :D
Barva - palomino
Manželka - nemá
Potomci - nemá
Povaha - Nejstarší kůń na ranchi. Pochází z Ameriky kde jsme ho odkoupily z aukce. Myslí rozvážně a je klidný..nemá rád ale otravné děti teré ho tahají za ocas a plácají po nose -_-. Je to úžasný jezdecký kůň díki svým chodům. Má skvělé pohodlné chody. Rád jí borůvky a maliny což je neobvyklé ale spokojí se s jablky. Na našem ranchi dává občas lekce westernu pro americké návštěvníky.

Duster

8. září 2011 v 17:43 | CuPy |  Moji Schleich koně
RM Duster
Pohlaví - Hřebec
Plemeno - Palomino
Věk - 7 let
Výrobce - Schleich
Rok - 2006
Zaměření - Rekreace,skoky
Jak se ke mě dostal - mnou koupený
Barva - palomino
Manželka - nemá
Potomci - nemá
Povaha - Klasický pohodová citlivka. Ve stádě se drží pozadu a není moc výrazný. Je to však milý a pozorný koník co se jen tak nelekne a je pro každou srandu. Nesnáší malé mouchy. Nemá rád moc pozornosti ale ani moc málo pozornosti. Je rád za každé hlazení ale je opravdu nervzoní když kolem sebe má ,,stádečko prcků''

Rozhovor s Motýlkem

3. září 2011 v 20:01 | CuPy |  Rozhovory
1) Jak jsi se dostala k prvnímu schleichovi ?
Se Schleichama vlastně přišel táta.. Sbíral je s mamkou a ta je má doteď.... Jednou jsem si prohlížela katalog Schleich 2010 a hned se mi zalíbila Schwarzwaldská klisna, takže jsem si jí hned koupila :)
2) Jaká cesta vedle k tvému internetovému ranchi ?
Znala jsem se s jednou holkou Luckou, která dříve sbírala takové retardované zvířátka jako já a taky Schleichy, tak mi jednou psala, jestli si nechci udělat ranch, tak jsem s ní souhlasila a udělala jsem si ho..
3) Čím se tvůj ranch může chlubit ?
Tak to fakt nevím, myslím, že je v normě... Boxy pro všechny koně, takže žádný Schleich nespí na poličce, či jinde.. Písková jízdárna, ale tyhle věci má skoro každý...
4) Jak sis užívala prázdnin ? :)
Já myslím, že celkem blbě :D:DZa prví, bylo pěkně hnusně a za druhý mám ráda školu..:D
5) Pocítily obyvatelé tvého ranche že začala škola ?
Celkem jo, mladí jezdci trávily ve stáji jen zlomek z původního. Některým koním to sice nevadí, ale někteří by potřebovali vícekrát denně protáhnout svaly....
6) Jací koně se ti od schleich vůbec nelíbí ?
To nejde říct, všichni jsou něčím zajímaví, nebo hezcí,ale třeba na Clydesdalském valachovi se mi nelíbí krátký ocas, i když ho tak tihle koně mají..
7) Nejvtipnější zážitek na ranchi ?
No, na internetovém, že moje SR komentují celkem vtipně, jiný zážitek si nepamatuju... Možná když jsme se Scarlett psaly vtipný článek o Noříkovi... A na opravdovém, no nevím, jak jsem našla mýho 1 rok pohřešovanýho Peršerona u ponožek :D
8) Zlobí ti hříbátka nebo jsou v klídku ?
Hřebečci se trošinku předvádějí před klisničkama a někdy i hodně zlobí, utíkají z ohrad atd.. Ale klisničky jsou v klídku a mají se navzajem rády
9) Největší průšvihář na ranchi ?
Tennesseeský mimochodník Cover... Pořád se předvádí, je nafintěný, ale co se dá dělat... Hřebec,no, ale vykastrovat ho nemůžeme... Párkrát rozkopal ohradu, kope do dveří boxu a je hodně temperamentní :/
10) Vyprávěj nám o tvém jezdeckém umění :)
Mém? Nic moc, přeci jenom jezdím jen zřídka, párkrát jsem si zaklusala.. Ale příští rok bych chtěla jet na Jezdecký Tábor..
11) Na jaké sporty (drezúra,western) se Váš ranch zaměřuje ?
Drezúra
12) Kteří tvoji koně jsou podle tebe nejtalentovanější ?
Tak ten již zmiňovaný hřebec Cover, pak asi Hannover Lancaster a Achal Magic Key.. Klisna Dahilly a Legenda :D
13) Nejoblíbenější činnost na ranchi ? :D
Focení koníků, stejně jako já, tak oni mají focení rádi
14) Co by jsi chtěla vzkázat ostatním rancherkám ?
Že je mám ráda :) a že mi v jakýchkoliv chvílích dokážou pomoci, nebo poradit :)
Děkuju Motýlkovi za rozhovor :) těším se u dalšího
.

Miya

1. září 2011 v 19:38 | CuPy |  Moji Schleich koně
RM Miya
Pohlaví - Klisna
Plemeno - Hafling
Věk - 12 let
Výrobce - Schleich
Rok - 2005
Zaměření - Parkur,rekreace
Jak se ke mě dostal - Vánoce ^^
Barva - palomino
Manžel - Yoshi
Potomci - Miwi
Povaha - Kliďas..má dobrou trpělivost s malými dětmi..miluje granulované krmení a malé mrkvičky. Je trošku zlobivá když se nudí. protože potřebuje každodenní pohyb na jízdárn Baví jí voltiž,je ráda když se taky protáhne. Miluje letní pospávání ve stínu když jí zrovna nekoušou mouchy. Občas si zázávodí ve skocích ale už není tak obratná jak bývala.

Eleanora

1. září 2011 v 19:26 | CuPy |  Moji Schleich koně
RM Eleanora
Pohlaví - Klisna
Plemeno - Hanoverský kůň
Věk - 13 let
Výrobce - Schleich
Rok - 2004
Zaměření - Drezúra parkur..občas výstavy
Jak se ke mě dostal - můj první schleich :)
Barva - hnědák
Manžel - Philgrim
Potomci - Abby
Povaha - Hvězda naší stáje,a taky nejstraší členky naší stáje. Je spolehlivá občas..když nemá náladu bývá histerická a zlenivělá ale jinak je hodná. Nehodí se pro malé děti. Trénujeme jí v drezúře na hudební sestavu.

Poa-poi

1. září 2011 v 19:17 | CuPy |  Moji Schleich koně
RM Poa-poi
Pohlaví - Klisna
Plemeno - Shetlandský pony
Věk - 10 let
Výrobce - Schleich
Rok - 2004
Zaměření - Rekreace a lumpárny :P :D
Jak se ke mě dostal - K vízu od strejdy
Barva - strakáč
Manžel - není
Potomci - nemá
Povaha - Typický poník :P blbosti,lumpárny a vožení dětí :D na které nemá pořád čas protože pořád je v pohybu a něco dělá. V boxu by jste jí těžko hledaly..poníci žijí přez jaro do podzimu na loukách a před zimu jsou obvykle v boxech není-li mega chumelenice.

Suzumy

1. září 2011 v 19:05 | CuPy |  Moji Schleich koně
RM Suzumy
Pohlaví - Klisna
Plemeno - Andaluský kůň
Věk - 12 let
Výrobce - Schleich
Rok - 2009
Zaměření - Drezúra,výstavy,rekreace
Jak se ke mě dostal - kdo jiný než maminka :DD
Barva - trošku namodralý bělouš x)
Manžel - RM Caballero
Potomci - plánujeme zatím žádní
Povaha - Vypadá klidně ale je občas prudká a kouše. Jinak je docela přítulná a má ráda kostky cukru a čistou pastvinu.Je to vlastně dáma. Nesnáší hrubé zacházení,nevhodné chování a porušování etiky. Spoléhá na svého manžela který s ranchem trošku zdivočel. Počítá se mezi normálnější a kultuvovanější část našeho ranche.